Anabolic BCAA System

Anabolic BCAA System to preparat aminokwasowy, zawiera aminokwasy rozgałęzione- izoleucyny, leucyny i waliny. Dodatkowo suplement został wzbogacony w witaminę B6, która pozytywnie wpływa na zwiększenie przyswajania zawartych w odżywce aminokwasów. Natomiast tauryna, która także jest składnikiem tego suplementu blokuje wytwarzanie serotoniny, a to wpływa znacząco na zwiększenie wydolności i wytrzymałości wysiłkowej organizmu.

Aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach powinny być stosowane przed treningami. Dzięki temu następuje odbudowa tkanki mięśniowej zanim dojdzie do efektu katabolizmu wysiłkowego, czyli redukcji masy mięśni. Stosowanie ich natomiast w okresie potreningowym przyczynia się do prawidłowej odnowy białek mięśniowych. Wpływa to na utrzymanie odpowiedniego bilansu azotowego, czyli stanu anabolicznego, sprzyjającego budowie masy mięśniowej i ich siły.

Aminokwasy BCAA zawarte w Anabolic System marki Trec Nutrition, zwłaszcza izoleucyna, hamują proces powstawania tłuszczu odkładającego się w tkankach, co ma bardzo korzystny wpływ na uzyskaną muskulaturę ciała. Suplement diety polecany jest do stosowania przez sportowców uprawiających intensywne treningi wysiłkowe, głównie kulturystów i wyczynowców. W dni treningowe suplement stosuje się na około godzinę przed wysiłkiem w ilości zależnej od wagi ciała. W dni bez treningu zaleca się stosować kapsułki na pól godziny przed posiłkiem, również w ilości proporcjonalnej do masy ciała.