Trec Dextrose

Dekstroza marki Trec Nutrition to odżywka węglowodanowa, która zwiększa bilans energetyczny organizmu, wpływa na wydzielanie hormonu insuliny działającego anabolicznie, co przyspiesza wchłanianie kreatyny i aminokwasów. Zwiększając zasoby energii organizmu dekstroza wpływa na poprawienie wydolności i wytrzymałości podczas treningu, zwłaszcza siłowego stosowanego przez kulturystów i innych sportowców uprawiających sporty wyczynowe i siłowe.

Stosowanie Trec Dextrose powoduje zwiększenie wydzielania hormonu anabolicznego insuliny, która ułatwia transport kreatyny i aminokwasów do komórek mięśniowych. Zalecane jest jednoczesne zażywanie kreatyny, co w połączeniu z dekstrozą powoduje wzrost stężenia tego pierwiastka we krwi aż o 50%. W ten sposób można liczyć na zdecydowanie szybsze budowanie masy mięśniowej. Preparat można także łączyć z peptydem glutaminy oraz białkiem serwatkowym, co da na pewno znakomite efekty w budowaniu masy.

Skład tego suplementu diety to 100% dekstrozy w proszku. Zawiera wyłącznie węglowodany, bez dodatku białek i tłuszczów. Najlepsze efekty osiąga się stosując ją kompleksowo z innymi odżywkami rano po przebudzeniu i bezpośrednio po treningu. Rozpuszcza się ją w szklance wody, stosując dwie, trzy łyżki preparatu.