HMB Trec Nutrition

HMB marki Trec Nutrition to alternatywa dla środków dopingujących, krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy, tworzący się w organizmie z leucyny. Wspomaga przyrost tkanki mięśniowej, a jednocześnie redukuje tkankę tłuszczową. Jest to kwas hydroksymetylomasłowy, wytwarzany przez organizm człowieka podczas długotrwałego stresu lub dużego wysiłku fizycznego w celu przeciwdziałania procesowi katabolizmu.

Trec HMB broni białka mięśni przed rozpadem, stymuluje organizm do czerpania energii z zapasów tłuszczu, dzięki czemu mięśnie się regenerują przy jednoczesnej znacznej redukcji tkanki tłuszczowej. Stosowanie tego suplementu diety daje gwarancję stałego i długotrwałego przyrostu masy mięśniowej dzięki budowaniu nowej tkanki mięśniowej. Ocenia się, że w ciągu sześciu tygodni można oczekiwać przyrostu do dwóch kilogramów masy mięśniowej. Jest to masa beztłuszczowa, tkanka tłuszczowa jest przy tym procesie redukowana.

Laboratoria amerykańskie oceniają, że suplementacja HMB pokrywa znaczną część zapotrzebowania organizmu na ten składnik odżywczy. Przy minimalizowaniu procesów katabolicznych na rzecz anabolicznych kwas ten odgrywa kluczową rolę w budowaniu masy mięśniowej. Jest on bardzo dobrze oceniany przez osoby go stosujące, uważany za niezwykle skuteczny w dążeniu do trwałych przyrostów mięśni. Stosuje się go trzy razy dziennie podczas dni treningowych i nietreningowych.