Trec Life Energy

Suplement diety Life Energy marki Trec Nutrition to preparat w tabletkach, będący starannie dobranym kompleksem działających energetycznie ziół. W skład tego zestawu wchodzi guarana i trzy zioła z serii żeń- szenia: syberyjskiego, amerykańskiego i koreańskiego. Te aktywne składniki wpływają na organizm niezwykle pobudzająco, dlatego preparat stosuje się najpóźniej na cztery godziny przed snem.

Guarana zawarta w Life Energy wykazuje działanie pobudzające pracę serca i układu oddechowego, jej głównym składnikiem jest kofeina, która wpływa energetyzująco na organizm i pomaga w koncentracji na ćwiczeniach. Korzenie żeń- szenia, które są kolejnym zielem mieszanki, od wieków są uznawane za rośliny wpływające na zwiększenie energii życiowej człowieka. Występują w nich składniki biologicznie czynne, w żeń- szeniu syberyjskim- tak zwane eleuterozy, wpływają pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. W ten sposób zwiększa się wydzielanie adrenaliny, mózg zostaje pobudzony do działania i pozostawania w stanie stałej czujności, poza tym wytwarza się energia w mięśniach, a uczucie zmęczenia pojawia się z dużym opóźnieniem.

Takie zalety tego suplementu diety sprawiają, że należy on do jednych z bardziej ulubionych przez osoby, które potrzebują dużego zastrzyku energii, oddają się intensywnym treningom wymagającym dużego wydatku energii lub mają osłabiony system immunologiczny. W żeń- szeniu amerykańskim i koreańskim występują biologicznie czynne ginsenozydy, które zmieniają metabolizm podczas wysiłku fizycznego. Podczas treningu spalają się głównie tłuszcze, węglowodany pozostają, natomiast kwas mlekowy, który jest odpowiedzialny za uczucie zmęczenia i bóle mięśni, tworzy się dłużej.